TRAVEL TO THE CLOUD

Zapraszamy do wzięcia udziału w hackathonie organizowanym przez AirHelp, Amazon i Sabre.
09-10.06.2017 w dwóch polskich miastach przez 24h będziemy wspólnie tworzyć produkty ułatwiające podróżowanie osobom niepełnosprawnym..

O wydarzeniu i idei

W 24 godziny możesz zmienić świat… i wygrać 10 000 PLN – piszesz się?

Jak kupić bilet, jeśli nie widzę? Czy można przetrwać na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Czy muszę poinformować przewoźnika, że poruszam się na wózku?

A zamawiając taksówkę?
W ciągu 24h zaproponuj i stwórz rozwiązanie, które sprawi, że osoby niepełnosprawne będą mogły podróżować łatwiej i chętniej!

trophy (1)

Co się będzie działo?

Kreatywność, technologia i pasja połączą ponad 250 osób zebranych w Gdańsku i w Krakowie w próbie rozwiązania prawdziwych problemów prawdziwych ludzi. Technologia nie jest Twoją mocną stroną a może po prostu nie masz pojęcia o chmurze? Nieważne! Zadbamy żeby wszyscy trafili do fantastycznych zespołów z ludźmi o różnym doświadczeniu – w końcu z różnorodności rodzi się najwięcej pomysłów.
Wciąż się wahasz? Spokojnie, liczni specjaliści będą nas wspierać, prezentując swoje przemyślenia w formie prezentacji albo wyjaśniając tajniki technologii i podpowiadając możliwe rozwiązania jako mentorzy obecni na miejscu.

Zapewniamy

miejsce do pracy, ekipę z którą możesz przegadać każde, nawet najbardziej pokręcone pomysły, moc inspiracji w formie prelekcji i konsultacji, a dla wzmocnienia – odpowiedni prowiant.

Zabierz ze sobą

energię na 24 godziny intensywnego główkowania oraz komputer lub inny sprzęt, który ułatwi Twoją pracę. A może masz już swoją ekipę z którą pracujesz najskuteczniej na świecie? Zgłoście się wszyscy i zaznaczcie w zgłoszeniu, że macie już gotowy skład.

Co zyskasz?

Poza satysfakcją z tworzenia rzeczy naprawdę użytecznych i… pożytecznych? Dla 3 wybranych projektów przygotowaliśmy nagrody ale wszystkie pomysły powstałe w trakcie wydarzenia będziemy nagłaśniać i promować – nigdy nie wiadomo, może gdzieś na świecie inwestor czeka właśnie na Twoje rozwiązanie?

Nagrody

I miejsce – 10 000 PLN

II miejsce – vouchery podróżne o wartości 800 PLN na każdego członka zespołu

III miejsce – Amazon Echo Dot dla każdego członka zespołu

Agenda


10.00 – rejestracja
10.00 – 12.00 – tworzenie zespołów
12.00 – live streaming: otwarcie
13.00 – lunch (okazja do omówienia swojego pomysłu z zespołem)
18.00 – przerwa kawowa
21.30 – pizza
~ 24.00 – Gdańsk: zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego
2.00 – więcej kawy + przekąski
7.00 – śniadanie
9.00 – 9.30 – ostateczne przesyłanie projektów
11.15 – live streaming: wielki finał

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Gdańsk

Gdański Teatr Szekspirowski
Wojciecha Bogusławskiego 1, 80-818 Gdańsk

Kraków

Krakowski Park Technologiczny
Podole 60, 30-394 Kraków

WIĘCEJ INFO

Organizatorzy

Od 2013 roku pomagamy pasażerom lotniczym na całym świecie uzyskać należne odszkodowanie za opóźnione i anulowane loty. Edukujemy też tych, którzy nie są pewni swoich praw, którym brakowało czasu, zaufania lub wiedzy, by samodzielnie ubiegać się o odszkodowanie. Jest to możliwe dzięki najnowocześniejszej technologii, dostępnej poprzez przyjazną dla użytkownika stronę internetową oraz intuicyjne aplikacje mobilne.

 

W Gdańsku znajduje się główna siedziba AirHelp, gdzie codziennie o klientów dba ponad 300 osób. Tu znajduje się również całe zaplecze technologiczne firmy i tworzone są nowe produkty IT.

Gdańskie Centrum Rozwoju Technologii Amazon jest miejscem pracy zespołów takich jak IVONA Software, spółki córki Amazon zajmującej się tworzeniem wysokiej jakości technologii syntezy mowy, mającej na celu poprawę jakości komunikacji i komfortu pracy użytkownika.


Innowacyjność i technologie to podstawy rozwoju polskiej gospodarki, a więc nie jest przypadkiem, że Centrum Rozwoju Technologii znajduje się w jednej z największych, najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się części Polski.

jest wiodącym dostawcą technologii dla branży turystycznej. Rozwiązania dostarczane przez Sabre – oprogramowania, systemy dostępne na urządzenia mobilne czy systemy rezerwacyjne – są używane przez setki linii lotniczych i tysiące hoteli, w celu zarządzania kluczowymi operacjami, w tym zarządzaniu rezerwacjami pasażerów oraz gości, zarządzaniu przychodami, lotami, siecią i załogą. Sabre obsługuje również większość transakcji na rynku turystycznym, który przetwarza ponad 120 milionów dolarów, wydawanych rocznie na podróżowanie. Centrala Sabre znajduje się  w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, w Polsce firma działa od 15 lat. Sabre ma klientów w ponad 160 krajach.

Partnerzy wydarzenia

Partnerzy medialni